تهران پلاست پارسیان

تولید و فروش انواع پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی

نکاتی درباره پالت پلاستیکی ( Plastic Pallet) و اشکال مختلف پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی ( Plastic pallet ) که عموماً با نام وسیله انبارش پلاستیکی، جعبه ابزار پلاستیکی، قفسه انبار پلاستیکی و … شناخته میشود ، در واقع صفحه ای است که برای دسته بندی ، مرتب سازی ، جابجایی ، نگهداری و انبارش ( ذخیره ) نمودن کالا ها ، قطعات ، محصولات ساخته شده و ابزار مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان های قدیم و بدلیل نبود تکنولوژی تزریق پلاستیک ( plastic injection ) از پالت های چوبی ( wooden pallet ) و یا پالت فلزی ( Metal pallet ) برای قفسه بندی و انبارداری (inventory) در صنایع مختلف دارویی (Medicinal) ، آرایشی و بهداشتی (Cosmetics)، مواد غذایی (Foodstuffs) ، حمل و نقل و ترانزیت کالا (Transportation)، صنایع تولیدی و... فروشگاه ها ، هایپر استارها ، فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شد ؛ اما با کشف پلاستیک و توسعه کالاهای پلاستیکی، پالت های پلاستیکی شناخته شدند و به سرعت به یکی از پرفروش ترین انواع پالت ها برای ذخیره سازی ، جابجایی و انبارش کردن کالاهای مختلف تبدیل شدند. کار با پالت های پلاستیکی در مقایسه با پالت های فلزی و چوبی به مراتب آسان تر بوده و به همین دلیل امروزه بیشتر فروشگاه ها و انبار های صنعتی و یا حتی منازل شخصی، برای دسته بندی و جابجایی و نظم دهی به لوازم و کالاهای ساخته شده خود از پالت های پلاستیکی استفاده می نمایند . چنانچه علاقمند هستید اطلاع پیدا نمایید که پالت پلاستیکی چیست ؟ چطور تولید می شود ؟ انواع پالت پلاستیکی چیست ؟ و چه ویژگی هایی دارد ؟ و کاربرد آنها چیست ؟ مطالعه مقاله زیر می تواند مفید بود و به پاسخگویی سوالات شما کمک خواهد کرد . در ضمن چنانچه تصمیم به خرید پالت پلاستیکی را دارید، در این مقاله نکاتی کاربردی به شما ارائه گردیده که کمک می کند تا مناسب ترین و کارآمدترین پالت پلاستیکی ممکن را برای خود انتخاب نمایید .

پالت پلاستیکی (Plastic Pallet) چیست ؟

پالت پلاستکی وسیله‌ هستند که برای انبار کردن کالا ، محصولات ساخته شده ، مواد اولیه (Raw material) یا جابجایی آنها توسط جک پالت دستی (Pallet jack) یا لیفتراک (Forklift) ، ریچتراک (Richtrak) استفاده می‌شوند. از پالت پلاستیکی به عنوان وسیله ای برای ایجاده فاصله بین کالا ها از سطح زمین و همچنین جلوگیری از نفوذ رطوبت و آسیب به آنها استفاده نمود . به منظور سهولت در جابجایی پالت پلاستیکی محل هایی تعبیه شده تا شاخک های لیفتراک ، جک پالت دستی ، ریچتراک و ... به راحتی وارد قسمت زیرین پالت شود و این ترتیب جابجایی کالا به سهولت انجام بگیرد پالت پلاستیکی به دو صورت رویه مشبک و رویه صاف و بهداشتی تولید می شود . پالت پلاستیکی با ساختار و شکل های متنوع در صنایع مختلف از جمله سردخانه نگهداری محصولات ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، انبارهای نگهداری کالا ، شرکت های حمل و نقل و ... مورد استفاده قرار می گیرد . مطمئناً برای مصرف کنندگان پیش آمده که وقتی به یک پالت پلاستیکی (Plastic pallet) یا یک باکس پالت پلاستیکی (Plastic pallet box) نیاز داشته اید، ولی نتوانسته باشید پالت پلاستیکی (Plastic pallet) مناسب را پیدا کنید. ابزاری که تا همین دیروز مقابل دیدگان شما بود اما امروز که به آن نیاز دارید و هر چقدر به دنبال آن می گردید فایده ای ندارد . انگار که آن پالت پلاستیکی هرگز وجود نداشته است. یا اگر در یک شرکت که محصولات متنوعی تولید میکند کار کرده باشید، حتما می دانید که چقدر اهمیت دارد که محصولات مختلف را به شکل منظم و مرتب دسته بندی کنید تا هر وقت مشتری یکی از آن ها را خواست بتوانید به سرعت محصول مورد نظر را پیدا کنید و آن را به فروش برسانید. در همه این شرایط، وسیله ای به اسم پالت پلاستیکی همان چیزی است که باعث می شود وسایل خود را با نهایت نظم و دقت دسته بندی و جابجا کنید، آن ها را در یک مکانی مشخص نگه داشته و مطمئن باشید که هرگز گم نمی شوند. پالت پلاستیکی می تواند گوشه ای از انبار (Store) شما قرار گرفته و محل ذخیره کالا ها و محصولات (Products ) شما باشد، می تواند بخش بزرگی از قفسه یک فروشگاه را تشکیل دهد و در آمار (statistics) گرفتن از موجودی انبار مغازه به شما کمک کند و یا می تواند در کارگاه های تولیدی و کارخانه ها به انبار و تجهیزات شما نظم و ترتیب بدهد .

تاریخچه پالت پلاستیکی (History of plastic pallets)

چنانچه بخواهیم نگاهی به گذشته و تاریخ تولید پالت پلاستیکی داشته باشیم جالب است بدانید اول سفری کوتاه به گذشته داشته باشیم ، جالب است بدانید که اولین قفسه های پلاستیکی انباری که استفاده شده ، در یونان (Greece) و هلند (Netherlands) امروزی مشاهده شدند. شاید باورش سخت باشد که چیزی که امروزه در هر کارخانه، فروشگاه، کارگاه، مراکز خرید و حتی منازل ما وجود دارد ، در زمان های قدیم مورد استفاده این دو کشور بوده است. در طول تاریخ، با توسعه و رشد تکنولوژی های جدید و ثبت اختراعات در گوشه و کنار جهان و از طرفی علمی شدن صنایع ، سیستم انبارداری و قفسه بندی نیز به مرور پیشرفت یافته. تا قبل از سال ۱۹۵۰ میلادی، بازار این صنعت توسط پالت های چوبی به اشغال در آمده بود و بیش از 90% بازار را پالت های چوبی به خود اختصاص داده بودند . اما با گذشت زمان پالت پلاستیک توانست نظر ها را به سمت خودش جلب کند. در ابتدا پالت های پلاستیکی که برای انبارداری معرفی می شدند طراحی بسیار ساده ای داشتند و اکثراً بصورت یک تخته پلاستیکی بودند ؛ اما رفته رفته با افزایش تقاضای بازار به پالت پلاستیکی ، مهندسین و تولیدکنندگان نیز شروع به کار نموده و هر روز مدل های جدید و کارآمد تری را برای تولید پالت پلاستیکی ارائه کردند. پالت پلاستیکی به دلیل امکاناتی مانند وزن سبک ، مقاومت ، قابل بازیافت ، دوستدار محیط زیست بود و در عین حال قیمت پایین تر نسبت به پالت های چوبی، توانست تحولی بزرگ در صنعت انبارداری و نگهداری کالا جهان ایجاد نماید . توسعه پالت های پلاستیکی تاکنون ادامه داشته و شاهد هستیم که انواع مختلف پالت با کاربرد های متنوع طراحی و تولید می شوند که هر کدام از آن ها می توانند نیاز های به خصوصی را رفع کنند. از انواع پالت های سطح صاف بهداشتی گرفته که برای انبار کردن محصولات دارویی و غذایی در یک فضای بسته ایده آل هستند تا پالت های مشبک که مانند صفحه ای دارای شیار در انبارها و سردخانه می توانند به راحتی وزن کالاهای سنگین را روی خود تحمل کنند

انواع پالت پلاستیکی

به طور کلی پلاستیک قابلیت شکل پذیری و انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد. به طوری که شما می توانید پلاستیک را تقریبا با قالب های مختلف تولید نمایید و کالای مورد نظر خود را بسازید. به همین دلیل محصولات پلاستیکی از جمله پالت های پلاستیکی، از نظر ظاهر و کاربرد تنوع بالایی دارند و هر کدام از این انواع پالت پلاستیکی دارای خصوصیاتی است که باعث می شود در یک زمینه خاص کاربرد بیشتری داشته باشد. در اینجا چند نوع از پرفروش ترین انواع پالت پلاستیکی را معرفی می کنیم:

پالت سطح صاف بهداشتی پلاستیکی (Plastic sanitary flat surface pallet)

به احتمال زیاد شما هم این نوع از پالت را قبلا جایی دیده اید. چرا که تقریبا در همه شرکت های دارویی (Pharmaceutical Company) ، شرکت مواد غذایی (Food company) ، شرکت های آرایشی و بهداشتی (Cosmetics company) ، مراکز درمانی (Health centers) ، بیمارستان ها (hospitals) ، آزمایشگاه های پزشکی (Medical laboratories) ، داروخانه ها (drug stores) و... از پالت سطح صاف بهداشتی پلاستیکی برای دسته بندی ، جداسازی و انبار کالاها استفاده می نمایند . سطح صاف بودن این پالت باعث می شود تا هر زمان که خواستید بتوانید کالا و محصولات را بدون آسیب دیدن برروی آن جابجا نموده یا همان پالت ها را از داخل قفسه بیرون بکشید بدون آن که دیگر پالت های قفسه کوچکترین جابجابب داشته باشند این مدل پالت پلاستیکی با سطح کاملا صاف و بهداشتی از تجمع مواد آلاینده و بیماری زا جلوگیری نموده و با استفاده از مواد شوینده قابل شستشو و ضدعفونی کردن می باشد . پالت پلاستیکی بهداشتی از مواد پلی اتیلن سنگین ( Heavy polyethylene) یا به اختصار (hdpe) تولید میشود و به همین دلیل در مکان با سطح ایمنی بالا و دمای زیر صفر قابل استفاده می باشد . از همین رو پالت بهداشتی به مناسب ترین پالت در صنایع یاد شده تبدیل شده است . این مدل از پالت پلاستیکی قابلیت حمل توسط جک پالت دستی ، لیفتراک ، ریچتراک ، استاکر و ... را دارد .

پالت مشبک پلاستیکی (Plastic mesh pallet)

این دسته از پالت ها به لطف سطح مشبکی که دارند می توانند به راحتی و بدون نیاز به ابزار خاصی گردش هوا را از قسمت زیرین پالت به سطوح بالایی ایجاد نموده و از فاسد شدن و... جلوگیری نماید . این مدل پالت پلاستیکی در صنایع مختلف پتروشیمی ، سردخانه ، حمل و نقل و ترانزیت کالا ، صادرات ، صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، کشاورزی ، صنایع دارویی و... مورد استفاده قرار می گیرد . از طرف دیگر این مدل پالت پلاستیکی به فراخور نیاز شرکت های مختلف در ابعاد و وزن های مختلف تولید می شود . از نکات مورد اهمیت دیگر این مدل پالت پلاستیکی به وجود پایه های قوی و با دوام در قسمت زیرین این پالت می توان اشاره نمود که در دوام و استحکام پالت تاثیر به سزایی دارد . این مدل از پالت پلاستیکی را می توان در رنگ های مختلف تولید نمود که از این راه ضمن شناسایی و رهگیری پالت ها می توان از ورود آنها به قسمت های مختلف و آلوده نمودن فضا های استریل شده جلوگیری نمود . این مدل پالت پلاستیکی نیز براساس نوع کاربرد آن قابلیت حمل و جابجایی بوسیله لیفتراک ، جک پالت دستی ، ریچتراک ، استاکر و ... را دارد .

پالت پلاستیکی سبک صادراتی (Export plastic pallet)

یکی دیگر از انواع محبوب پالت های پلاستیکی، پالت های سبک صادراتی (Export light plastic pallet) هستند. این پالت ها نیز قابلیت حمل توسط جک پالت ، لیفتراک ، استاکر و ریچتراک را دارد اما به دلیل طراحی مناسبی که دارند ، حمل و انتقال آن ها نیز بسیار راحت است . از طرف دیگر وزن پایین و به طبع آن قیمت اقتصادی تر آنها باعث می شود برای شرکت هایی که در زمینه صادرات کالا فعالیت دارند گزینه بسیار مناسبی باشد .

تولیدکننده پالت پلاستیکی (Manufacturer of plastic pallets)

مانند سایر کالاهای پلاستیکی (Plastic product)، صنعت تولید پالت های پلاستیکی هم عمری کمتر از 100 سال دارد و جز صنایع نسبتا جدیدی به حساب می آید؛ اما جالب است بدانید که از همان سال های ابتدایی ظهور این کالا در دنیا ، کارخانه تهران پلاست پارسیان (Tehran Plast Parsian) تولید پالت پلاستیکی (Tehran Plast Parsian) را در کشور عزیز ایران شروع کرد. در نتیجه می شود گفت که تهران پلاست پارسیان یکی از اولین و با سابقه ترین تولید کنندگان پالت پلاستیکی در منطقه به شمار می رود که نزدیک به ۶۰ سال سابقه در زمینه تولید انواع پالت های پلاستیکی، پالت های سردخانه ای ، پالت های صادراتی، پالت های پتروشیمی، پالت های بهداشتی ، باکس پالت پلاستیکی و بسیاری از محصولات مشابه دیگر را دارد. در نتیجه اگر قصد دارید پالت پلاستیکی (Plastic pallet) و باکس پالت پلاستیکی (Plastic pallet box) را از یک تولید کننده (Producer) معتبر و شناخته شده خریداری نمایید، کارخانه تهران پلاست پارسیان مرجع (Reference) قابل اعتماد است که می توانید به آن اطمینان کنید. تولید پالت پلاستیکی در این کارخانه با استفاده از ماشین آلات (machinery) و دستگاه های به روز دنیا و مواد اولیه (Raw material) با کیفیت انجام می شود و به همین دلیل تمامی تولیدات آن از کیفیت بالا در بازار کالاهای پلاستیکی انبارداری در کشور برخوردار هستند.

روش ارتباط با تولیدکننده پالت پلاستیکی (Communication with the manufacturer of the pallet)جهت خرید پالت پلاستیکی (Buy plastic pallets)

برای خرید پالت پلاستیکی (Plastic pallet) یا باکس پالت پلاستیکی (Plastic pallet box) ، مشتریان (Customers) و مصرف کنندگان (consumer) عزیز می توانند از روش های متفاوتی اقدام نمایند . روش سنتی تهیه پالت پلاستیکی مراجعه به بازار کالای پلاستیکی و خرید از فروشگاه ها و نمایندگی های پالت های پلاستیکی می باشد . امروزه به لطف پیشرفت روش های ارتباطی و فراگیر شدن تلفن های هوشمند ، مصرف کنندگان می توانند از طریق اینترنت و با مراجعه به سایت شرکت تهران پلاست پارسیان به نشانی www.tehranplastparsian.com بصورت آنلاین نسبت به خرید مستقیم از تولیدکننده پالت پلاستیکی اقدام نمایند . در ادامه می تواند از طریق صفحه ثبت سفارش ، انواع مختلف پالت پلاستیکی صادراتی ارزان قیمت و سبک ، پالت سردخانه ای ، پالت صنعتی ، پالت بهداشتی ، پالت سطح صاف ، پالت فروشگاهی ، پالت بهداشتی و دارویی ، پالت پتروشیمی ، پالت لیفتراک خور ، پالت جک پالت خور و پالت دو رو و ... را سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن پالت ها را در هر نقطه ای از ایران تحویل بگیرید. خرید مستقیم از تولیدکننده می تواند ضمن صرفه جویی در وقت و حذف واسطه ها پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد .

مزیت پالت پلاستیکی (Plastic pallet) در مقایسه با پالت فلزی (Metal pallet) و پالت چوبی (wooden pallet)

قبل ازمعرفی پالت های پلاستیکی به دنیا و بخش های مختلف صنعتی دنیا ، پالت های چوبی و در بسیاری از مواقع پالت های فلزی بودند که در انبار ها مورد استفاده قرار می گرفت . اما پلاستیک به دلیل چند ویژگی مهم توانست خیلی سریع و در کمترین زمان جای این دو نوع پالت را در صنعت انبارداری گرفته و به پرفروش ترین و پر طرفدار ترین وسیله در زمینه انبارداری و حمل و نقل و نگهداری کالا ها تبدیل شود. در ادامه به این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد .

پالت پلاستیکی در مقابل خورندگی و زنگ زدگی مقاوم هستند

بر اساس خواص شیمیایی فلزات منجمله پالت فلزی هنگام قرار گرفتن در مقابل اکسیژن وطی کردن فرایند شیمیایی اکسیده شده و به اصطلاح عمومی دچار زنگ زدگی می شود . ولیکن پالت پلاستیکی به دلیل خواص شیمیایی عالی خود به هیچ عنوان دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی شود و به همین دلیل در شرایط آب وهوایی مختلف و در محیط های بشدت مرطوب ، گرم و خشک و ... بدون کوچک ترین مشکل قابل استفاده می باشد .

مقاومت پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی در مقابل با سرما و گرما

از بزرگترین معایب پالت های چوبی پوسیدگی چوب بکار رفته در پالت بر اثر قرار گرفتن در معرض سرما و گرمای شدید می باشد . ولیکن گرما و سرما و همچنین نوسانات دما بر روی پالت پلاستیکی اثر نداشته و باعث وارد آمدن آسیب به پالت پالت نمی شود . از همین روی مصرف کنندگان می توانند با اطمینان کامل نسبت به مقاومت و داوم پالت پلاستیکی در شرایط مختلف جوی از جمله گرما تابستان یا سرما زمستان از پالت پلاستیکی خود استفاده نمایند . از طرف دیگر تجربه ثابت کرده از کیفیت پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی در نوسانات شدید دمایی به ندرت کاسته می شود .

قیمت مناسب و ارزان پالت پلاستیکی

استفاده از مواد اولیه مناسب و قابل بازیافت از نوع پلی اتیلن سنگین و همچنین افزودنی های پایدار کننده در تولید پالت پلاستیکی و همچنین استفاده از ماشین آلات تزریق پلاستیک به روز دنیا باعث کاهش قیمت تمام شده پالت پلاستیکی در مقابل قیمت پالت چوبی و پالت فلزی می شود . این قیمت مناسب پالت پلاستیکی در طولانی مدت به شرکت های مصرف کننده منتقل شده و منجر به صرفه جویی و کاهش هزینه ها آنها می گردد .

بالا بودن دوام ، مقاومت و همچنین وزن پایین پالت پلاستیکی در مقابل سایر پالت ها

بدلیل تفاوت در خواص شیمیایی و چگالی (density) پالت چوبی و پالت فلزی با پالت پلاستیکی باعث شده تا پالت پلاستیکی در مقابل انواع دیگر پالت وزن سبک تری داشته و ضمن داشتن وزن پایین تر از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار باشد . این تفاوت وزن باعث می شود در زمان جابجایی و حمل و نقل کالا اطمینان خاطر بیشتری ایجاد شده و با تکیه بر این اصل ، تحول بزرگی در صنعت انبارداری و نگهداری کالا ایجاد شده است .

قابل بازیافت بودن پالت پلاستیکی و حفظ محیط زیست در مقابل پالت فلزی و پالت چوبی

مصنوعات پلاستیکی از جمله پالت پلاستیکی قابلیت بازیافت مجدد داشته و به همین دلیل آسیب کمتری به محیط زیست و طبیعت می رساند . اما پالت های چوبی از این مزیت برخودار نبوده و ضمن آسیب زدن به جنگل ها از طریق قطع درختان در زمان تخریب شدن ضمن ایجاد آلودگی محیطی از قابلیت بازیافت نیز برخودار نمی باشند و پالت های فلزی نیز هرچند قابلیت بازیافت مجدد دارند ولیکن به دلیل اکسیده شدن در محیط زیست آلودگی ایجاد می نماید .

ویژگی های پالت پلاستیکی (Characteristics of plastic pallets)

صفحه مسطح یا مشبک پایه دار که اصطلاحاً به آن پالت پلاستیکی گفته می شود دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که به بهترین گزینه برای استفاده در محیط مختلف تبدیل می کند . یکی از مزیت های بارز پالت پلاستیکی نظافت آسان و سریع پالت پلاستیکی می باشد . بطوریکه شما می توانید در کمترین زمان ممکن و با استفاده مواد شوینده معمولی ، مقداری پارچه و با مصرف مقدار کمی آب پالت را تمیز و ضد عفونی نمایید . از دیگر مزیت های پالت پلاستیکی می توان به قابلیت آسان آن در جابجایی و حمل نقل اشاره نمود بطوریکه شما می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل مختلف و در دسترس خود نسبت به جابجایی پالت پلاستیکی اقدام نموده و آنها را بر روی زمین و یا در اتفاع بالا و بر روی قفسه ها دژپاد انبار بدون کوچکترین مشکلی و در کمال امنیت جابجا نمایید . علاوه بر موارد ذکر شده ، یکی از ویژگی های بسیار با اهمیت پالت های پلاستیکی تولید شده با فناوری و طراحی جدید استفاده از مواد اولیه با کیفیت پتروشیمی در فرایند تولید آن می باشد ، بطوریکه پالت ها کاملا بداشتی و عاری از هرگونه آلودگی می باشد و برای نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی ، دارو ، میوه و سبزیجات ، فرآورده های حساس و... بسیار مناسب بوده و هیچونه آلودگی شیمیایی از طریق پالت پلاستیکی به کالا ها و محصولات تولیدی انتقال داده نمی شود . از طرف دیگر به راحتی قابلیت استریل ، گندزدایی و ضدعفونی شدن دارد . افزایش دوام ، مقاومت ، افزایش تاب آوری و تحمل بار ، به روز رسانی طراحی و ساختار پالت براساس نیاز مصرف کنندگان ؛ تنها یکی از اهداف تولیدکنندگان پالت پلاستیکی بوده ؛ همین احساس نیاز در صنایع تبدیلی ، مواد غذایی ، دارویی ، طبخ غذا ، فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و... باعث تولید پالت بهداشتی و ایمن برای این صنایع و مشاغل شد . همین نوآوری ها در تولید پالت پلاستیکی باعث ایجاد اطمینان در استفاده پالت پلاستیکی با کیفیت برای نگهداری ، حمل و نقل مواد غذایی می شود .

پروسه تولید پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی (Plastic pallet production process)

تولید پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی پروسه ای مشابه با دیگر کالاهای پلاستیکی دارد. پروسه ای با طراحی ، مدلسازی ، تولید نمونه پالت شروع شده و در نهایت به تولید انبوه منتهی می شود . مرحله اول در پروسه تولید پالت : ابتدا مواد اولیه از نوع پلی اتیلن سنگین (Heavy polyethylene) که به اختصار به آن (hdpe) و پلی پروپیلن (Polypropylene) که به اختصار (PP) نامیده می شود با افزودنی های مجاز همچون رنگ (Masterbach) ، یو وی (uv) ترکیب شده و در مرحله دوم : بوسیله دستگاه مواد کش به داخل مخزن مواد دستگاه تزریق پلاستیک (Plastic injection machine) منتقل می شود . در مرحله سوم : مواد اولیه درجه یک از طریق سیلندر ماردون ( که میله ای مدور و مارپیچ است ) با فشار بالا (high pressure) و به آرامی به محدوده حرارتی که همان المنت های حرارتی (Heating element )و با دمای بالا می باشد انتقال داده میشود . در مرحله چهارم : با گذر از المنت های حرارتی تبدیل شدن از حالت جامد به مایع خمیر توسط ماردون به داخل قالب پالت تزریق شده و پس از گذشت مدت زمان معین شکل قالب پالت (Injection mold)را گرفته و به شکل پالت تبدیل می شود . در نهایت پالت توسط اپراتور به صورت دستی یا از طریق ربات از داخل قالب خارج شده و پس از کنترل کیفی از نظر فقدان هرگونه نقص در رنگ ، اندازه و دفرمه بودن به انبار نگهداری و ذخیره سازی انتقال داده می شود . در فرآینده تولید (Production Process) پالت ؛ بر اساس نیاز مشتری امکان تولید در رنگ های مختلف ، تولید با لوگوی اختصاصی مشتری نیز فراهم شده است . از این طریق ضمن کسب رضایت مشتری افزایش تنوع تولید نیز در مجموعه تهران پلاست پارسیان ایجاد شده است .

قیمت پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی (The price of plastic pallets)

آنچنان که در متن (Article) مقاله تهران پلاست پارسیان (Tehran Plast Parsian) مورد بررسی قرار گرفته ؛ پالت پلاستیکی (Plastic pallet) و باکس پالت پلاستیکی (Plastic pallet box) براساس نیاز مصرف کنندگان در اشکال و کاربرد های متفاوتی تولید می شود که هرکدام در صنایع و مکان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد . همین تفاوت در مدل ، کاربرد ، مشخصات فنی و وزن پالت پلاستیکی باعث تغییر در قیمت در زمان خرید پالت می شود . اولین نکته ای که در زمان خرید پالت باید به آن توجه داشت شناسایی نیاز خود و مجموعه استفاده کننده می باشد ، بطوریکه قبل از انتخاب پالت با اطلاعات کافی از ابعاد پالت ، نوع و محل کاربرد ، مدل پالت ، قابلیت حمل پالت توسط جک پالت و لیفتراک ، مقدار باری که قرار است بر روی پالت قرار داده شود و ... داشته باشیم ؛ زیرا هرکدام از موارد یاد شده تاثیر زیادی بر روی قیمت پالت خواهد داشت . انتخاب پالت نامناسب و مغایر با نیاز شرکت ضمن وارد آورد هزینه اقتصادی اضافی شرکت از بهره وری پالت نبز می کاهد . بعنوان مثال انتخاب پالت با وزن بالا بدون در نظر گرفتن به وزن باری که قرار است به روی آن قرار بگیرد در زمان صادرات (Export pallet ) کالا باعث صرف هزینه زیاد برای پالتی خواهد شد که قرار نیست عودت داده شود . پس انتخاب پالت سبک وزن صادراتی (Export pallet) انتخابی مناسب در شرکت های فعال در زمینه صادرات کالا می باشد . انتخاب پالت پلاستیکی سایز بزرگ برای فروشگاه ها و هایپر مارکت ها ضمن اشغال فضای داخل فروشگاه (Store) باعث خرید پالتی گران قیمت اما ناکارآمد برای مجموعه خواد بود . از طرف دیگر توجه صرف به قیمت پالت و عدم توجه به کیفیت پالت باعث انتخاب و خرید پالتی پلاستیکی می شود که طول عمر و کیفیت پایینی دارد و در مدت زمان کوتاهی دچار خمیدگی ، شکستگی و تغییر ظاهری می شود و شما مجبور به انجام هزینه دوباره برای خرید پالت می شوید . در پایان چنانچه قصد خرید پالت پلاستیکی با کیفیت (Quality) و با قیمت (Price) مناسب دارید توصیه میکنم ضمن تماس با مجموعه تهران پلاست پارسیان (Tehran Plast Parsian) از مشاوره رایگان و راهنمایی همکاران ما استفاده نمایید تا ضمن صرفه جویی در وقت از تحمیل هزینه (Cost) اضافه به شرکت خود جلوگیری نمایید .

پلی اتیلن HDPE چیست و دلیل استفاده از آن در تولید پالت پلاستیکی

پس از آن که کاتالیزورهای مناسب برای تسریع واکنش‌های پلیمریزاسیون توسط فردی به نام زیگلر کشف شد، سرانجام در سال ۱۹۵۰، پلی اتیلن به صورت صنعتی در مقیاس انبوه تولید شدند. از میان‌دسته‌های اصلی مواد پلی اتیلنی، پلی اتیلن hdpe یکی از مهم‌ترین پلیمرهای مورد استفاده در صنعت پلاستیک به شمار می‌رود. پلی اتیلن hdpeدارای وزن مخصوص ۹۵/. بوده و یک پلیمر نسبتاً سخت و مقاوم در برابر ضربه است؛ این پلی اتیلن صنعتی می‌تواند تا دماهای حدود ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد خواص خود را حفظ کند و پایدار بماند. خواص ویژه و منحصر به فرد پلی اتیلن hdpe باعث شده است که از این پلیمر در صنایع زیادی استفاده شود. پلی اتیلن hdpeاز لحاظ ساختاری، یک ماده پلیمری فاقد شاخه جانبی است و از لحاظ شکل ظاهری، مات و شفاف است. دوام و استحکام بسیار بالای پلی اتیلن hdpe موجب شده، از آن برای ساخت انواع پالت های پلاستیکی ، بطری‌های پلاستیکی موادغذایی، آرایشی و بهداشتی مانند شامپوها ، شیرآلات پلاستیکی و اتصالات، اسباب بازی و ... استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از پلی ایتلن HDPE

مواد پلی اتیلن hdpe در برابر مواد شیمیایی و محیط‌های اسیدی و قلیایی بسیار مقاوم هستند؛ از این جهت از آن‌ها برای ساخت انواع پالت پلاستیکی استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای مهم مواد پلی اتیلن hdpe، مقاومت بالا در برابر تنش‌های ناشی از محیط است. این مواد در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت بالایی دارند و تغییر ماهیت نخواهند داد ضمناً استفاده از پلی اتیلن hdpe برای ساخت انواع پالت پلاستیکی از رشد باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌هاجلوگیری می نماید. مهم ترین مسأله‌ای که جهان امروزی با ان در ارتباط است، مسأله بازیافت مواد و حفاظت از محیط‌زیست بشر است. استفاده از پلی اتیلن hdpe برای صنعت بسته‌بندی موادغذایی و سایر مواد پلاستیکی، ضایعات کمتری تولید می‌کند و موجب می‌شود سطح مصرف انرژی به شدت کاهش یافته و آلودگی کمتری در محیط‌زیست تولید شود. پلی اتیلن hdpe، قابل بازیافت است و به راحتی در کارخانه‌ها می‌توان آن‌ها را به مواد قابل مصرف تبدیل کرد

تعریف پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی صفحات تختی که کالاها را روی آن می چینند و سپس بوسیله نوار استریپ فیکس کرده و توسط دستگاه های حمل و نقل همچون لیفتراک جا به جا می کنند. تقریبا تمامی کارخانجات تولید کننده کالا برای نگهداری و جابه جایی نیاز به پالت دارند. البته برخی هنوز هم از پالت چوبی استفاده می کنند، اما خوب است بدانید که پالت های چوبی علاوه بر آسیب بر محیط زیست و خطرات احتمالی برای کارگران ، خیلی زود از چرخه مصرف خارج می شوند در حالیکه پالت پلاستیکی را می توان تا 30 بار استفاده نمود

استاندارد پالت پلاستیکی

استاندار سازی پالت موضوعی است که در دهه اخیر مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است. با پالت های استاندارد حمل و نقل کالاها در سطح بین المللی و بین قاره ای راحت تر بوده و نیازی نیست برای کانتینر های جاده ای یا کشتیرانی باکس های کالاها را باز و مجدد بسته بندی کنیم. در بهتری شرایط محصولات از اولین بسته بندی در ابتدای خط تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده احتیاجی به بازگشایی نخواهند داشت. در حال حاضر دو نوع استاندارد برای ابعاد پالت وجود دارد که استاندارد ایزو 6780 در میان کشورهای آسیایی و استاندارد EUR در میان کشورهای اروپایی بیشتر رواج دارد. تهران پلاست پارسیان این توانایی را دارد که انواع پالت پلاستیکی را در ابعاد،وزن،رنگ و کیفیت های متفاوت تولید و در اختیار مشتریان محترم قرار دهد. هم چنین به علت قابلیت چند بار استفاده از پالت پلاستیکی، می تواند به عنوان مشاور و واسطه ای برای خریداران و فروشندگان پالت پلاستیکی خدمات لازم را ارائه کند

انواع پالت پلاستیکی

پالت را می توان به روش های مختلفی گروه بندی کرد. جنس پالت، کاربرد پالت، اندازه پالت و ... متفاوت است و می توان با هر کدام از این پارامترها پالت های پلاستیکی را دسته بندی کرد. از نظر جنس و مواد اولیه پالت ها به 3 دسته چوبی، پلاستیکی و فلزی تقسیم بندی می شوند. تهران پلاست پارسیان، پالت های پلاستیکی را به مشتریان جهت استفاده در انبار و جا به جایی کالا پیشنهاد می دهد. از نظر کاربرد می توان پالت ها را به باکس پالت و پالت بلوکی تقسیم کرد. باکس پالت ها دارای کناره های بلند بوده و مثل جعبه هستند و برای نگهداری و حمل و نقل کالاهایی استفاده می شوند که نیاز است از اطراف مورد محافظت قرار گیرند. پالت های بلوکی توسط جک پالت می توانند به راحتی جابه جا شده و استحکام خوبی نیز دارند. پالت های پلاستیکی قابل بازیافت نیز می باشند و عمر طولانی تری نسبت به نوع چوبی دارند. پالت ها را می توان با توجه به میزان تحمل بار نیز تقسیم بندی کرد. بعضی انواع پالت تحمل بار پیش از 6 هزار کیلوگرم را دارند و بعضی دیگر حداکثر 300 کیلوگرم بار را می توان روی آن قرار داد

فروش پالت پلاستیکی با کیفیت بالا

امروزه یکی از دغدغه‌های کسب و کارها، بهینه‌سازی زنجیره تامین و به عبارتی نقل و انتقال کالاها و محصولات خام و آماده است. هزینه‌های بالای حمل و نقل، نیروی کار و  انبارداری باعث می‌شوند که کسب و کارها به روش‌ها و ابزارهای جدیدی برای حمل و نگهداری کالاها و محصولات متوسل شوند. از این رو استفاده از پالت‌های پلاستیکی در صنعت و تجارت رو به روز بیشتر گسترش می‌یابد.

زمانی نه چندان دور از پالت‌های فلزی و چوبی برای حمل و نقل کالاها استفاده می‌شد که مشکلات خاص خود را به همراه داشتند، اما امروزه پالت‌های پلاستیکی به دلیل مزایای قابل توجه تا حد زیادی جایگزین این نوع از پالت‌ها شده‌اند.

مزایا و ویژگی‌های پالت‌های پلاستیکی

پالت‌های پلاستیکی در مقام مقایسه با پالت‌های چوبی و فلزی، مزایای بی‌شماری دارند. برخی از متمایزترین ویژگی‌های پالت‌های پلاستیکی عبارتند از:

 • سبک بودن پالت‌های پلاستیکی از جمله مزایای قابل توجه آنها است که ضمن تسهیل در روند حمل و نقل، باعث کاهش بار غیرمفید در محموله‌های باری می‌شود.
 • پالت‌های پلاستیکی با محیط زیست سازگار هستند. زیرا تولید آنها مستلزم استفاده از چوب درختان یا فلزات نیست. در ضمن در صورت غیرقابل استفاده شدن، قابل بازیافت یا فروش هستند.
 • پالت‌های پلاستیکی به دلیل ساختار خاص خود، باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در فضای انبارها و تراک‌های حمل کالا می‌شوند.
 • معمولاً پالت‌های پلاستیکی بسیار بادوام هستند و عمر مفید بالایی دارند.
 • پالت‌های پلاستیکی بهداشتی بوده و به راحتی تمیز می‌شوند، از این رو برای حمل و جابجایی مواد غذایی مناسب هستند.
 • پالت‌‎های پلاستیکی به راحتی با لیفتراک، ریچتراک و جک‌های دستی جابجا می‌شوند، به همین دلیل حمل و نقل و انبارداری آنها بسیار راحت است.
 • پالت‌های پلاستیکی به دلیل استحکام بالا، تحمل وزن بالایی دارند.
 • پالت‌های پلاستیکی از نظر ابعاد پایداری بالایی دارند. این بدان معنی است که آنها برخلاف پالت‌های چوبی، کج نمی شوند و در اثر عوامل مختلف دچار تغییر در طول و عرض نمی شوند.
 • از آنجایی که پالت‌های پلاستیکی تحت تاثیر رطوبت قرار نمی‌گیرند، برخلاف پالت‌های فلزی یا چوبی، در اثر رطوبت زنگ نمی‌زنند و تغییر حالت نمی‌دهند؛ به همین دلیل برای مناطق با آب و هوای متغییر بسیار مناسب هستند.
 • پالت‌های پلاستیکی به دلیل ساختار و استحکام مناسب، در برابر ضربات حین جابجایی مقاوم هستند، به همین دلیل می‌توانند به خوبی از کالا محافظت کنند.
 • پالت‌های پلاستیکی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی براساس نیاز صنایع مختلف تولید می‌شوند.
 • پالت‌های پلاستیکی به دلیل اینکه برخلاف پالت‌های چوبی و فلزی فاقد گوشه‌های تیز هستند، به خوبی از کالاها محافظت کرده و مانع از آسیب‌دیدگی آنها می‌شوند.

انواع پالت‌های پلاستیکی

هر چند پالت‌های پلاستیکی از نظر ابعاد، رنگ و ساختار بسیار متنوع هستند، اما پالت‌های پلاستیکی در اصل به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند:

 • پالت‌های مسطح
 • پالت‌های دیواره‌دار (باکس پالت)
 • پالت‌های بشکه‌ای
 • پالت‌های سفارشی

کاربرد پالت‌های پلاستیکی

پالت‌های پلاستیکی کاربرد زیادی در حمل و نقل و انبارداری کالاها دارند. برخی از صنایعی که از پالت‌های پلاستیکی به شکل گسترده‌ای استفاده می‌کنند، عبارتند از:

 • صنایع پتروشیمی
 • شیمیایی
 • سردخانه‌ها
 • خطوط حمل و نقل
 • صنعت انبارداری
 • و …

قیمت پالت‌های پلاستیکی

اگر شما هم با توجه به مزایای پالت‌های پلاستیکی، قصد خرید پالت پلاستیکی و جایگزینی آنها با پالت‌های چوبی را دارید، احتمالاً اولین مورد مهم در این زمینه که توجه شما را به خود جلب می‌کند، قیمت پالت‌ پلاستیکی است.

قیمت پالت پلاستیکی به عوامل مختلفی همچون جنس، ابعاد، ساختار و نوع پالت پلاستیکی بستگی دارد.

قطعاً پالت‌های پلاستیکی ساخته شده از مواد باکیفیت و درجه یک HDPE، قیمتی بالاتر از پالت‌های پلاستیکی ساخته شده از مواد دست چندم دارند؛ زیرا این گونه پالت‌ها ممکن است خیلی زود شکسته و غیر قابل استفاده شوند. پالت‌های پلاستیکی با ابعاد بزرگ‌تر، قیمت بالاتری از پالت‌های کوچک‌تر دارند؛ هر چند ابعاد آنها به الزامات کسب و کار شما برمی‌گردد. ساختار و نوع پالت پلاستیکی نیز نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد.

در کنار این عوامل، یک بار مصرف بودن و دست دوم بودن پالت‌های پلاستیکی نیز بر قیمت آنها تاثیر می‌گذارد. برخی از پالت‌های پلاستیکی که برای صادرات محصولات به کشورهای دور استفاده می‌شوند، یک بار مصرف هستند؛ از این رو قطعاً قیمت پایین‌تری از دیگر انواع پالت‌های پلاستیکی دارند. قیمت پالت پلاستیکی دست دوم نیز به طور قطع کمتر از قیمت پالت پلاستیکی نو است؛ هر چند باید در هنگام خرید پالت پلاستیکی دست دوم به کیفیت آن توجه مضاعفی داشته باشید.

عوامل مهم در هنگام خرید پالت پلاستیکی

 • انتخاب پالت با ابعاد مناسب: در هنگام خرید پالت پلاستیکی به حجم و نوع بار، دقت کنید و براساس آن پالت پلاستیکی با ابعاد مناسب را خریداری کنید.
 • انتخاب پالت پلاستیکی براساس دفعات مورد استفاده و عمر مفید آنها: پالت پلاستیکی باید براساس دفعات مورد استفاده خریداری شود؛ به عنوان مثال در صورتی که پالت‌های پلاستیکی به هر دلیلی بعد از استفاده قابل برگشت نیستند، بهتر است پالت پلاستیکی یک بار مصرف را انتخاب کنید.
 • انتخاب پالت پلاستیکی براساس وزن و نوع بار: از آنجایی که ظرفیت تحمل بار در پالت‌های پلاستیکی براساس ساختار، جنس و نوع پالت متفاوت است؛ پالت پلاستیکی باید طبق نوع بار و وزن آن انتخاب و خریداری شود.

خرید پالت پلاستیکی

اگر قصد خرید پالت پلاستیکی پیچ و مهره یا هر نوع پالت پلاستیکی در تهران یا سراسر ایران را دارید، می‌توانید به وب‌سایت تهران پلاست پارسیان مراجعه کنید.

فروش پالت پلاستیکی با کیفیت بالا امروزه یکی از دغدغه‌های کسب و کارها، بهینه‌سازی زنجیره تامین و به عبارتی نقل و انتقال کالاها و محصولات خام و آماده است. هزینه‌های بالای حمل و نقل، نیروی کار و انبارداری باعث می‌شوند که کسب و کارها به روش‌ها و ابزارهای جدیدی برای حمل و نگهداری کالاها و محصولات متوسل شوند. از این رو استفاده از پالت‌های پلاستیکی در صنعت و تجارت رو به روز بیشتر گسترش می‌یابد. زمانی نه چندان دور از پالت‌های فلزی و چوبی برای حمل و نقل کالاها استفاده می‌شد که مشکلات خاص خود را به همراه داشتند، اما امروزه پالت‌های پلاستیکی به دلیل مزایای قابل توجه تا حد زیادی جایگزین این نوع از پالت‌ها شده‌اند. مزایا و ویژگی‌های پالت‌های پلاستیکی پالت‌های پلاستیکی در مقام مقایسه با پالت‌های چوبی و فلزی، مزایای بی‌شماری دارند. برخی از متمایزترین ویژگی‌های پالت‌های پلاستیکی عبارتند از: سبک بودن پالت‌های پلاستیکی از جمله مزایای قابل توجه آنها است که ضمن تسهیل در روند حمل و نقل، باعث کاهش بار غیرمفید در محموله‌های باری می‌شود. پالت‌های پلاستیکی با محیط زیست سازگار هستند. زیرا تولید آنها مستلزم استفاده از چوب درختان یا فلزات نیست. در ضمن در صورت غیرقابل استفاده شدن، قابل بازیافت یا فروش هستند. پالت‌های پلاستیکی به دلیل ساختار خاص خود، باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در فضای انبارها و تراک‌های حمل کالا می‌شوند. معمولاً پالت‌های پلاستیکی بسیار بادوام هستند و عمر مفید بالایی دارند. پالت‌های پلاستیکی بهداشتی بوده و به راحتی تمیز می‌شوند، از این رو برای حمل و جابجایی مواد غذایی مناسب هستند. پالت‌‎های پلاستیکی به راحتی با لیفتراک، ریچتراک و جک‌های دستی جابجا می‌شوند، به همین دلیل حمل و نقل و انبارداری آنها بسیار راحت است. پالت‌های پلاستیکی به دلیل استحکام بالا، تحمل وزن بالایی دارند. پالت‌های پلاستیکی از نظر ابعاد پایداری بالایی دارند. این بدان معنی است که آنها برخلاف پالت‌های چوبی، کج نمی شوند و در اثر عوامل مختلف دچار تغییر در طول و عرض نمی شوند. از آنجایی که پالت‌های پلاستیکی تحت تاثیر رطوبت قرار نمی‌گیرند، برخلاف پالت‌های فلزی یا چوبی، در اثر رطوبت زنگ نمی‌زنند و تغییر حالت نمی‌دهند؛ به همین دلیل برای مناطق با آب و هوای متغییر بسیار مناسب هستند. پالت‌های پلاستیکی به دلیل ساختار و استحکام مناسب، در برابر ضربات حین جابجایی مقاوم هستند، به همین دلیل می‌توانند به خوبی از کالا محافظت کنند. پالت‌های پلاستیکی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی براساس نیاز صنایع مختلف تولید می‌شوند. پالت‌های پلاستیکی به دلیل اینکه برخلاف پالت‌های چوبی و فلزی فاقد گوشه‌های تیز هستند، به خوبی از کالاها محافظت کرده و مانع از آسیب‌دیدگی آنها می‌شوند. انواع پالت‌های پلاستیکی هر چند پالت‌های پلاستیکی از نظر ابعاد، رنگ و ساختار بسیار متنوع هستند، اما پالت‌های پلاستیکی در اصل به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند: پالت‌های مسطح پالت‌های دیواره‌دار (باکس پالت) پالت‌های بشکه‌ای پالت‌های سفارشی کاربرد پالت‌های پلاستیکی پالت‌های پلاستیکی کاربرد زیادی در حمل و نقل و انبارداری کالاها دارند. برخی از صنایعی که از پالت‌های پلاستیکی به شکل گسترده‌ای استفاده می‌کنند، عبارتند از: صنایع پتروشیمی شیمیایی سردخانه‌ها خطوط حمل و نقل صنعت انبارداری و … قیمت پالت‌های پلاستیکی اگر شما هم با توجه به مزایای پالت‌های پلاستیکی، قصد خرید پالت پلاستیکی و جایگزینی آنها با پالت‌های چوبی را دارید، احتمالاً اولین مورد مهم در این زمینه که توجه شما را به خود جلب می‌کند، قیمت پالت‌ پلاستیکی است. قیمت پالت پلاستیکی به عوامل مختلفی همچون جنس، ابعاد، ساختار و نوع پالت پلاستیکی بستگی دارد. قطعاً پالت‌های پلاستیکی ساخته شده از مواد باکیفیت و درجه یک HDPE، قیمتی بالاتر از پالت‌های پلاستیکی ساخته شده از مواد دست چندم دارند؛ زیرا این گونه پالت‌ها ممکن است خیلی زود شکسته و غیر قابل استفاده شوند. پالت‌های پلاستیکی با ابعاد بزرگ‌تر، قیمت بالاتری از پالت‌های کوچک‌تر دارند؛ هر چند ابعاد آنها به الزامات کسب و کار شما برمی‌گردد. ساختار و نوع پالت پلاستیکی نیز نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد. در کنار این عوامل، یک بار مصرف بودن و دست دوم بودن پالت‌های پلاستیکی نیز بر قیمت آنها تاثیر می‌گذارد. برخی از پالت‌های پلاستیکی که برای صادرات محصولات به کشورهای دور استفاده می‌شوند، یک بار مصرف هستند؛ از این رو قطعاً قیمت پایین‌تری از دیگر انواع پالت‌های پلاستیکی دارند. قیمت پالت پلاستیکی دست دوم نیز به طور قطع کمتر از قیمت پالت پلاستیکی نو است؛ هر چند باید در هنگام خرید پالت پلاستیکی دست دوم به کیفیت آن توجه مضاعفی داشته باشید. عوامل مهم در هنگام خرید پالت پلاستیکی انتخاب پالت با ابعاد مناسب: در هنگام خرید پالت پلاستیکی به حجم و نوع بار، دقت کنید و براساس آن پالت پلاستیکی با ابعاد مناسب را خریداری کنید. انتخاب پالت پلاستیکی براساس دفعات مورد استفاده و عمر مفید آنها: پالت پلاستیکی باید براساس دفعات مورد استفاده خریداری شود؛ به عنوان مثال در صورتی که پالت‌های پلاستیکی به هر دلیلی بعد از استفاده قابل برگشت نیستند، بهتر است پالت پلاستیکی یک بار مصرف را انتخاب کنید. انتخاب پالت پلاستیکی براساس وزن و نوع بار: از آنجایی که ظرفیت تحمل بار در پالت‌های پلاستیکی براساس ساختار، جنس و نوع پالت متفاوت است؛ پالت پلاستیکی باید طبق نوع بار و وزن آن انتخاب و خریداری شود. خرید پالت پلاستیکی اگر قصد خرید پالت پلاستیکی پیچ و مهره یا هر نوع پالت پلاستیکی در کرج یا سراسر ایران را دارید، می‌توانید به وب‌سایت تهران پلاست پارسیان مراجعه کنید. شرکت تهران پلاست پارسیان در کنار سایر فعالیت‌هایش در زمینه فروش پالت پلاستیکی در انواع و ابعاد مختلف از پالت پلاستیکی تهران پلاست پارسیان گرفته تا تولیدات سایر شرکت‌های معتبر، فعالیت دارد. تمامی کالاهای شرکت تهران پلاست پارسیان مانند سبد پلاستیکی و یا باکس پالت دارای ضمانت‌ کیفی هستند و از قیمت بسیار مناسبی برخوردارند. خرید انواع پالت پلاستیکی از وب‌سایت تهران پلاست پارسیان به آسانی چند کلیک است. قیمت خرید سبد پلاستیکی کوچک، بزرگ و صنعتی در وزن های مختلف امروزه سبدهای پلاستیکی صنعتی، جای جعبه‌های چوبی قدیمی را گرفته‌اند. زمانی برای حمل و نقل کالا از سبدهای چوبی استفاده می‌شد که تولید آنها مستلزم بریدن درختان بود. در ضمن به دلیل استفاده از میخ در ساخت این جعبه‌ها، گاهاً محصولات قرار گرفته در آنها آسیب می‌دیدند. از دیگر معایب جعبه‌های چوبی، غیر قابل تمیز بودن آنها بود. جعبه‌های چوبی که در حین حمل و نقل کالا کثیف می‌شدند، دیگر قابل استفاده نبودند، زیرا نمی‌شد آنها را به راحتی تمیز کرد. در نتیجه خود این جعبه‌ها به منبعی برای آلودگی محیط زیست تبدیل می‌شدند. اما امروزه سبدهای پلاستیکی صنعتی جای آنها را گرفته‌اند و به دلایل متعددی بسیار بهتر از سبدهای چوبی هستند. مزایا و ویژگی‌های سبدهای پلاستیکی سبدهای پلاستیکی از نظر کاربردی و محیط زیستی مزایای زیادی دارند: سبدهای پلاستیکی صنعتی، سبک و جادار هستند. زیرا در اندازه‌های مختلف: سبد پلاستیکی میوه 8 کیلویی، سبد پلاستیکی 20 کیلویی، سبد پلاستیکی کوچک و غیره تولید می‌شوند. سبدهای پلاستیکی صنعتی وسیله‌ای امن و راحت برای جابجایی محصولات مختلف هستند و هیچ آسیبی به آنها در حین حمل و نقل وارد نمی‌کنند. زیرا سبدهای پلاستیکی معمولاً مشبک هستند و به گونه‌ای ساخته می‌شوند که در هنگام حمل کاملاً بر روی هم چفت می‌شوند، از این رو احتمال آسیب‌دیدگی کالاها به شدت کاهش می‌یابد. در ضمن در صورت نیاز می‌توان از سبد پلاستیکی در دار استفاده کرد که در هنگام حمل کالاهای حساس، گزینه بهتری است. سبدهای پلاستیکی صنعتی به آسانی تمیز می‌شوند. سبدهای پلاستیکی صنعتی در صورت کثیف شدن در حین حمل و نقل به راحتی با آب تمیز شده، خیلی زود خشک می‌شوند و دوباره قابل استفاده هستند. سبدهای پلاستیکی صنعتی در برابر رطوبت مقاوم هستند و برخلاف سبدهای چوبی، رطوبت را به خود جذب نمی‌کنند. سبدهای پلاستیکی صنعتی بسیار با دوام هستند. در صورتی که سبدهای پلاستیکی صنعتی از مواد درجه یک و با کیفیت ساخته شوند، دوام بالایی دارند و تا مدت‌ها مجدداً قابل استفاده هستند. سبدهای پلاستیکی قابل بازیافت هستند. از دیگر مزایای سبدهای پلاستیکی صنعتی، قابل بازیافت بودن آنها است. در صورتی که این سبدها بعد از مدتی شکسته و غیرقابل استفاده شوند، قابل بازیافت هستند و همین باعث می‌شود که از نظر محیط زیستی نیز گزینه‌ای مناسب باشند. سبدهای پلاستیکی صنعتی دوستدار محیط زیست هستند، زیرا ساخت آنها مستلزم بریدن درختان که ریه‌های زمین محسوب می‌شوند، نیست. انواع سبدهای پلاستیکی صنعتی سبدهای پلاستیکی صنعتی به شدت در زمینه رنگ، ساختار و اندازه متنوع هستند. سبدهای پلاستیکی براساس کاربرد، دارای ساختارهای متنوع هستند؛ در ضمن سبدهای پلاستیکی صنعتی در اندازه‌های مختلف تولید شده و دارای رنگ‌های متنوعی هستند. برخی از انواع سبدهای پلاستیکی صنعتی عبارتند از: سبد پلاستیکی انبار سبد پلاستیکی میوه سبد پلاستیکی بزرگ سبد پلاستیکی کوچک سبد پلاستیکی 20 کیلویی سبد پلاستیکی در دار سبد پلاستیکی مستطیلی سبد پلاستیکی میوه 8 کیلویی و …. کاربرد سبدهای پلاستیکی صنعتی سبدهای پلاستیکی صنعتی کاربرد بسیار زیادی در صنعت، کشاورزی، شیلات و دامپروری دارند. تنها برخی از کاربردهای سبدهای پلاستیکی صنعتی عبارتند از: حمل ماهی، میگو و سایر آبزیان حمل مرغ آماده مصرف و جوجه حمل لبنیات و فرآورده‌های دامی حمل انواع میوه حمل قطعات فلزی کوچک حمل محصولات تولید شده در کارخانه‌ها و … قیمت سبدهای پلاستیکی صنعتی اگر قصد خرید سبد پلاستیکی صنعتی یا خرید سبد پلاستیکی ارزان را دارید. باید بدانید که لیست قیمت سبد پلاستیکی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اندازه اندازه سبد پلاستیکی صنعتی تا حدی تعیین کننده قیمت آن است. قطعاً قیمت سبد پلاستیکی 20 کیلویی با قیمت سبد پلاستیکی میوه در ابعاد کوچک، یکی نیست. زیرا قیمت سبد پلاستیکی بزرگ به مراتب بیشتر است. جنس جنس سبد پلاستیکی نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد. اگر سبد پلاستیکی از مواد درجه یک و با کیفیت ساخته شود، قیمت بالاتری دارد. یک سبد پلاستیکی ارزان از مواد درجه چندم بی‌کیفیت ساخته می‌شود که هر چند شاید در ظاهر تفاوتی با دیگر سبدهای پلاستیکی نداشته باشد؛ اما به دلیل جنس نامناسب، بعد از یکی دو بار شکسته می‌شود و دیگر قابل استفاده نیست. یک سبد پلاستیکی با کیفیت هر چند شاید در ابتدا قیمت بالاتری داشته باشد، اما به دلیل اینکه مدت زمان زیادی دوام می‌آورد، بسیار با صرفه‌تر از سبد پلاستیکی ارزان است. توجه به این نکته در مورد کسب و کارهایی که به صورت مستمر از سبدهای پلاستیکی استفاده می‌‎کنند، بیشتر اهمیت دارد. ساختار و ضخامت ضخامت سبد پلاستیکی عامل دیگری است که بر لیست قیمت سبد پلاستیکی صنعتی تاثیر می‌گذارد. با وجود اینکه یک سبد پلاستیکی نازک قیمت پایین‌تری دارد، اما به دلیل استحکام پایین، هم خیلی زود شکسته و غیرقابل استفاده می‌شود و هم ممکن است باعث آسیب‌دیدگی محصول شود. در ضمن در صورتی که سبد پلاستیکی در هر ابعادی در دار باشد، قطعاً قیمت بالاتری از سبد پلاستیکی مشابه خود دارد. خرید سبدهای پلاستیکی صنعتی در صورتی که قصد خرید سبد پلاستیکی صنعتی را دارید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت تهران پلاست پارسیان، انواع سبدهای پلاستیکی هم چنین پالت پلاستیکی ر ا با قیمت‌های بسیار مناسب و کیفیت عالی خریداری کنید. خرید از وب‌سایت تهران پلاست پارسیان از تمام نقاط ایران امکان‌پذیر است و تمام کالاهای این شرکت دارای ضمانت کیفیت هستند.

تماس با ما

در صورت تمایل برای مشاوره و خرید پالت پلاستیکی در تعداد و اندازه های مختلف می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید

info@tehranplastparsian.com : ایمیل
موبایل : 8946 175 0912
واتس اپ : 0140 660 0993
آدرس : میدان پونک
خط ویژه : 46014459 - 021
تلفکس : 56229209 - 021